Grupy nocujące w schronisku mogą liczyć na bezpłatną pomoc licencjonowanego przewodnika miejskiego (pracownika schroniska) w planowaniu pobytu oraz oprowadzaniu po Łodzi. Po zarezerwowaniu miejsc, należy skontaktować się z przewodnikiem, ustalić program zwiedzania i jeżeli przewodnik nie oprowadza w tym terminie innej grupy, umówić się na zwiedzanie. Oferta ważna w dni powszednie oraz w soboty do południa.

Kontakt mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.,  tel. 42 630 66 80

 

Przykładowe trzydniowe programy zwiedzania dla różnych grup wiekowych:

                

 

Zapraszamy też do skorzystania z krótszych (ok 1,5 h), tematycznych wycieczek mogących idealnie dopełnić zaplanowany przez Państwa pobyt.

 

Wycieczki są zgodne z podstawą programową kształcenia ogólnego dla przedszkoli i szkół podstawowych oraz dla gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.


Ponadto w schronisku przy ul. Legionów 27 można zaplanować wieczorne oglądanie filmu w sali konferencyjnej, która wyposażona jest w multimedialny projektor. Idealnym uzupełnieniem łódzkich wycieczek jest „Ziemia Obiecana” Andrzeja Wajdy, której skróconą i poprawioną cyfrowo wersję (2000 r.) posiadamy w schronisku.