Nocni Poszukiwacze

Nowy pilotażowy projekt Szkolnego Schroniska Młodzieżowego w Łodzi

realizowany we współpracy z Wydziałem Edukacji UMŁ

 specjalna i limitowana oferta edukacyjna

 

Zapraszamy do udziału w projekcie „Nocni Poszukiwacze”. To wspaniała szansa, aby w kameralnych warunkach stworzyć dzieciom odpowiednie sytuacje do zabawy, poznać ich umiejętności i możliwości w warunkach pozaszkolnych. Projekt jest w całości finansowany przez Miejski Program Przeciwdziałania Narkomanii.

Program obejmuje m.in. nocleg w schronisku, 3 posiłki, nocną wizytę w muzeum z  zajęciami edukacyjnymi (w Centralnym Muzeum Włókiennictwa lub Muzeum Tradycji Niepodległościowych, wieczorny spacer z przewodnikiem po mieście.

Szczegóły:

 • Program skierowany jest do uczniów klas 4 – 6 szkół podstawowych i specjalnych.
 • Realizowany jest w wyznaczonych terminach 6/7.10 (2 grupy), 27/28.10, 3/4.11, 17/18.11, 24/25/11, 8/9.12 , 15/16. 12
 • Zgłoszenia szkół należy kierować na załączonym wzorze wniosku
  na adres e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript., terminy można uzgadniać telefonicznie 42 630 66 80 w dniach 26-28.09 w godz. 8.00 -16.00 (decyduje kolejność zgłoszeń).
 • Grupa może liczyć maksymalnie 24 uczniów + 2 opiekunów
 • Czas trwania zajęć od godz.  15.30  w czwartek – do godz. 15. 30 w piątek
 • Projekt realizowany jest pilotażowo dla ośmiu grup. Nocleg na terenie Szkolnego Schroniska Młodzieżowego w Łodzi ul. Legionów 27 (7 grup)  oraz ul. Zamenhofa 13 (jedna grupa).

wniosek

Program:

zajęcia „Zaginiona dzielnica” w parku Staromiejskim, Centralne Muzeum Włókiennictwa
w Łodzi: gra muzealna, spacer (pl. Wolności, pasaż Róży, ul. Piotrkowska) „nocne” warsztaty w Muzeum Tradycji Niepodległościowych lub warsztaty w Muzeum Farmacji (po wcześniejszym uzgodnieniu).

Szczegółowy program zostanie przekazany po zakwalifikowaniu grupy do projektu.

Cele:

Program ma na celu propagowanie wśród łódzkich dzieci najciekawszych zakątków miasta, uwrażliwianie na otaczający świat, kształcenie umiejętności współpracy w zespole, rozbudzanie pasji, zainteresowań, a także ukazanie atrakcyjnych sposobów bezpiecznego spędzenia wolnego czasu.

Realizowany we współpracy i z funduszy Miejskiego Programu Przeciwdziałania Narkomanii jest alternatywą dla zagrożeń społecznych i zaburzeń funkcjonowania rodziny. Zapobiega  agresji, wykluczeniu społecznemu, współuzależnieniu czy zanikowi wartości jako podstawy życia człowieka.

 • niedrogie noclegi w pokojach o wysokim standardzie
 • przewodnika miejskiego
 • program edukacyjny
 • wyżywienie (do wyboru śniadania, obiady, kolacje lub obiadokolacja)
 • sympatyczną atmosferę i profesjonalną obsługę

W celu umówienia się na konkretny termin należy skontaktować się z przewodnikiem i ustalić szczegółowy program.  Kontakt mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript., tel. 42 630 66 80

Szczególowy program zwiedzania Noc w Schronisku (4 wersje do wyboru) oraz kalkulacja kosztów