Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Łodzi tworzą dwa obiekty położone w samym centrum miasta.

Siedziba Schroniska przy ul. Ludwika Zamenhofa 13 (tel.: +48 42 636-65-99 email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.) posiada 49 miejsc noclegowych i mieści się w dziewiętnastowiecznej kamienicy czynszowej, gruntownie zrewitalizowanej na przełomie 2012 i 2013 r. w ramach programu MIA100 Kamienic. Wszystkie pokoje w Schronisku zostały wyremontowane i otrzymały nowoczesny wygląd w latach 2017 - 2019.

Serdecznie zapraszamy turystów indywidualnych i grupy zorganizowane. Osoby przyjeżdżające do Łodzi w celach turystycznych, edukacyjnych na kursy, szkolenia, konferencje, na wydarzenia kulturalne, sportowe, bądź w celach biznesowych, czy prywatnych. Do najpopularniejszej i tętniącej życiem ulicy Piotrkowskiej można się dostać w zaledwie 5 minut pieszo.

Posiadamy 49 miejsc noclegowych, w 22 pokojach:

5 pokoi jednoosobowych
9 pokoi dwuosobowych
6 pokoi trzyosobowych
2 pokoje czteroosobowe
 

Pokoje znajdują się na drugim i trzecim piętrze budynku i są wyposażone w umywalki, wygodne łóżka, szafki nocne, lampki, telewizory, radio, szafy, stoliki i krzesła. Pełen węzeł sanitarny znajduje się na korytarzach i dodatkowo na parterze.
Do dyspozycji gości pozostaje:

  • jadalnia, sala szkoleniowa do 40 osób
  • w pełni wyposażona kuchnia samoobsługowa
  • WiFi
  • pralnia turystyczna
  • przechowalnia bagażu, 
  • ogród
  • wewnętrzny parking dla samochodów osobowych

oraz
gry edukacyjne, foldery, broszury, przewodniki po Łodzi i okolicach.

Oferta dla grup zorganizowanych          

Dla grup Schronisko nieodpłatnie oferuje pomoc w organizacji pobytu (planuje pobyt, zamawia bilety wstępu), świadczy usługi przewodnickie. W placówce nieodpłatnie prowadzone są zajęcia edukacyjne na temat historii, kultury Łodzi i regionu, po uprzednim uzgodnieniu. Email kontaktowy:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Przykładowe propozycje tras turystycznych znajdą państwo w zakladce EDUKACJA:

Schronisko posiada status placówki oświatowej, spełnia wysokie standardy dot. p.poż. bezpieczeństwa, higieny.

Rewitalizacja Schroniska w latach 2012/2013 w ramach MIA100 Kamienic

Modernizacja Schroniska obejmowała remont elewacji budynku, docieplenie budynku głównego, wyburzenia trzech budynków gospodarczych, remont oficyny, wymianę nawierzchni na podwórku oraz remont prześwitu bramowego. Powstał też parking i ogród, w którym można wypocząć od zgiełku miasta. Wewnątrz budynku przeprowadzono remont korytarzy, recepcji, świetlicy, kuchni, bagażowni, pomieszczeń sanitarnych, pralni, kotłowni, założono centralne ogrzewanie i wyposażono obiekt w monitoring wizyjny.